top of page

İş Deneyimlerim

İstanbul Ticaret Üniversitesi

Öğretim Görevlisi

Eylül 2021 - Halen

İletişim Fakültesi, Medya ve İletişim Bölümü'nde temel fotoğrafçılık, basın fotoğrafçılığı, spor yayıncılığı, ses kayıt ve efekt teknikleri ile görüntü ve ses işleme derslerini vermekteyim. 

İstanbul Ticaret Üniversitesi

Uzman

Mayıs 2019 - Eylül 2021

İletişim Fakültesindeki eğitim ve öğretime yardımcı; TV ve sinema alanında prodüksiyon ve post prodüksiyon uygulamaları gerçekleştirdim ve uygulama merkezleri ile ekipmanların işler halde tutulmasını sağladım.

Habertürk TV

Yönetmen

Nisan 2016 - Mayıs 2019

Haber bültenlerinin canlı yayın yönetimini, “Teke Tek, Öteki Gündem, Türkiye’nin Nabzı” gibi TV programlarının yapım süreçlerini ve canlı yayın yönetimini üstlendim.

TV EM

Yönetmen

Mart 2012 -Mart 2016

Haber bültenlerinin canlı yayın yönetimini, müzik eğlence ve yarışma, kültür, tartışma temalı pek çok TV programının yapım süreçlerini ve canlı yayın yönetimini üstlendim.

Numberone - Fashionone TV

Kameraman

Mart 2011 -Mart 2012

Konser, moda şovu gibi etkinliklerde, canlı yayınlarda ve bant çekimlerinde stüdyoda ve aktüel biçimde kameramanlık yaptım.

Serbest Çalışan

Hareketli Grafik Tasarımcısı ve Video Kurgu Editörü

2012 -Mayıs 2019

“Onur Market”, “Karart Kültür Sanat”, “Marmara Adalar Belediyesi", gibi kurumlara ve Youtube içerik üreticilerine kurgu ve hareketli grafik hizmetleri sundum. 

Serbest Çalışan

Stok Fotoğraf ve Video Katılımcısı

2017 -Halen

Shutterstock, Adobe Stock ve Getty Images isimli web sitelerinde stok fotoğraf ve video satışı gerçekleştirmekteyim.

Eğitim Hayatım

İstanbul Ticaret Üniversitesi

İletişim Billimi ve İnternet Enstitüsü

Medya ve İletişim Çalışmaları

Doktora Programı

2021 - Halen

Ders aşamasında olduğum doktora programımda izleyici araştırmalarına odaklandım ve İletişim Bilimi ve İnternet Enstitüsü Lisansüstü Araştırmalar Kongresi'nde tam metin olarak "İnternet Kullanıcılarının Bireysel Ve Profesyonel Youtube Habercilerini Tercih Nedenleri" başlıklı bir araştırma yayımladım.

Küreselleşme sürecinde uluslararası iletişim sistemleri, medyanın yapısal dönüşümü ve basın sektörü, medya araştırmalarında yeni kuramsal perspektifler, izleyici araştırmalarında güncel yaklaşımlar gibi dersler aldım.

İstanbul Ticaret Üniversitesi

İletişim Billimi ve İnternet Enstitüsü

Medya ve İletişim Çalışmaları

Yüksek Lisans Programı

2019 - 2021

Yüksek lisans tezimde eğlence merkezli kitle iletişim araçlarında ideolojilerin sunumuna odaklandım ve "Sanal diktatörlükler: Dijital oyunlarda ideoloji ve siyasal düzenin sunumu" başlıklı bir tez yayımladım. 

Uluslararası Sosyal Bilimler Akademi Dergisi'nde "İletişim Biliminde Dijital Oyunlar Üzerine Yapılan Çalışmaların Betimsel Analizi" başlıklı bir makale yayımlayarak ludoloji ve iletişim biliminin kesişme noktalarını araştırdım.

Günümüzde medya ve iletişim teknolojileri, küresel iletişim ve medya analizleri, iletişim ve medya etiği, toplumun demokratik dönüşümünde yeni medya ve kitle iletişiminin ekonomik temelleri gibi dersler aldım.

Anadolu Üniversitesi

İletişim Bilimleri Fakültesi

Basın ve Yayın Lisans Bölümü

2007 - 2011

2006 Yılında bir senelik İngilizce hazırlık eğitimimin ardından lisans eğitimime başladım.

 

Uygulama ve teori dersleriyle birlikte 2009-2011 yılları arasında üniversite bünyesindeki TVA'da yarı zamanlı kameraman olarak ücretli öğrenci işçilik yaptım.

bottom of page