top of page

TV Programları

Televizyondaki çalışma hayatım boyunca ağırlıklı olarak program departmanlarında görev aldım ve tartışma, eğitim, sağlık, müzik ve eğlence, yarışma, kültür ve sanat, magazin, izdivaç programları gibi farklı türlerde programların yönetmenliğini üstlendim.

 

Prodüksiyon öncesi aşamada temel sorumluluklarım arasında; program formatlarının hazırlanması, ilk yayın öncesinde ışık düzeni, dekor ve kamera yerleşimine dair kararların alınması, tüm yayınlar öncesinde video kurgularının ve grafik hazırlık süreçlerinin takibi ve yayın akışının oluşturulması bulunmaktaydı.

Prodüksiyon aşamasında stüdyoda genellikle 3 kameraman ve 1 vinç kamera operatörü ile stüdyo şefi ve sunucu; rejide ise playout, kj, led ve ses operatörleri, resim seçici ve yapım/yönetim yardımcısı ile teknik yönetmenden oluşan, toplamda ortalama 13 kişilik bir yayın/çekim ekibinin koordinasyon içerisinde çalışmasını sağlamak, planlanan görsel içeriğin sunulmasını sağlamak ve kamera takibinin yapılarak planlanmış yayın akışını gerçekleştirmek temel sorumluluğumdu. Prodüksiyon sonrası aşamada video kurgusu sürecinin takibini gerçekleştirmekteydim.

Bu sayfada yönetmenliğini yaptığım bazı TV programlarının bir listesini ve programlar hakkındaki kısa bilgileri bulabilirsiniz.

Teke Tek
Yönetmen

Gazeteci Fatih Altaylı'nın hazırlayıp sunduğu, ağırlıklı olarak ülke ve dünyaya dair siyasi konuların tartışıldığı haftalık programda 2 yıl görev aldım. 

Teke Tek Bilim
Yönetmen

Gazeteci Fatih Altaylı'nın hazırlayıp sunduğu, gündemdeki bilimsel konuların anlatıldığı haftalık programda 2 yıl görev aldım. 

Öteki Gündem
Yönetmen

TV Programcısı Cansu Canan Özgen'in sunduğu; tarih, siyaset, politika, kadim ve gizemli bilgiler temalarına dayalı ve haftada 2 bölüm yayınlanan bilgi programında 2 yıl görev aldım. 

Habertürk Gündem
Yönetmen

Farklı dönemlerde Hülya Hökenek, Serap Belet ve Senem Toluay Ilgaz tarafından sunulan haftalık siyasi tartışma programında 2 yıl görev aldım.

Yolun Başındayken
Yönetmen

Yapımcı Dr. Görkem İldaş'ın hazırlayıp sunduğu; üniversite ve lise adaylarına yönelik sezonluk ve haftalık yayınlanan bilgi programında  2 sezon görev aldım.

Bayram Özel Programları
Yönetmen

Ramazan ve kurban bayramlarında her gün yayınlanmak üzere; farklı sanatçıların konuk olduğu stüdyo ve dış mekanda sohbet ve müzik, eğlence programlarının yapımında görev aldım. 

Siyasi Lider Özel Röportajları
Yönetmen

Muhtelif zamanlarda çoğunlukla stüdyo dışı mekanlarda siyasi liderle yapılan özel röportaj programlarında görev aldım.

Her Şeyi Konuşalım
Yönetmen

Müzik yapımcısı ve magazin programcısı Erol Köse ve magazin gazetecisi Sacit Aslan'ın sunduğu ve hafta içi her gün yayınlanan magazin programında 1.5 yıl görev aldım. 

Nefes Nefes Anadolu
Yönetmen

Türk Halk Müziği sanatçısı Nurgül Onat'ın sunduğu müzik ve eğlence programında 1 sezon boyunca yönetmenlik görevi üstlendim. 

Vatan Mutfağı
Yönetmen

Sunucu ve oyuncu Vatan Şaşmaz'ın sunduğu yemek yapım ve sohbet programında 2 sezon boyunca yönetmenlik görevi üstlendim. 

Serbest Vuruş
Yönetmen

Spiker ve spor yorumcusu Sabri Ugan'ın sunduğu ve haftada iki gün yayınlanan futbol tartışma programında 3 yıl boyunca yönetmenlik yaptım. 

Kalplerimiz Seni
Unutur mu Yeşilçam?

Yönetmen

Yeşilçam dönemi film yönetmeni Ümit Efekan'ın hazırlayıp sunduğu ve haftada 1 bölüm yayınlanan kültür ve sanat programında, 3 sezon boyunca yönetmenlik görevi üstlendim.

Takibe Takip
Yönetmen

Model ve sunucu Deniz Akkaya ile oyuncu Özgür Çakıt'ın sunduğu, haftada bir gün yayınlanan ve sosyal medya gündeminin yorumlandığı programda 1 sezon yönetmenlik yaptım.

Magazin Meydanı
Yönetmen

Magazin gazetecisi Ali Eyüboğlu'nun sunduğu ve haftalık yayınlanan programda 1 yıl boyunca yönetmenlik yaptım.

21. Yüzyıl Şifreleri
Yönetmen

Araştırmacı yazar Ali Bektan'ın hazırlayıp sunduğu ve haftada 2 gün yayınlanan tarih, strateji ve gizemli bilgiler programında 3 sene boyunca yönetmenlik yaptım.

Laf Lafı Aşıyor
Yardımcı Yönetmen

Cem Özer'in sunduğu ve haftalık yayınlanan talk show programında 1 sezon yardımcı yönetmenlik yaptım.

Hülya Uğur ile
Seni Seçtim

Yardımcı Yönetmen

Sunucu Hülya Uğur'un sunduğu ve hafta içi her gün yayınlanan izdivaç programında 1 sezon boyunca yardımcı yönetmenlik görevi üstlendim.

Best Model of Turkey
2012

Yardımcı Yönetmen

Erkan Özerman tarafından düzenlenen ve yarışmanın final programının canlı yayınında yardımcı yönetmen olarak görev aldım.

Purple On
Kameraman

Beren Tuğçe Çetinkaya ve Denizhan Kınacıgil'in Sunduğu Purple On isimli müzik programında 1 yıl süreyle stüdyo kameramanlığı yaptım.

Hayatının Torpili
Kameraman

Mert Palavaroğlu' nun sunduğu dış mekan eğlence programında 1 yıl süreyle kameramanlık yaptım.

bottom of page