top of page

TV Haberleri

Televizyonculuk kariyerim boyunca düzenli olarak rutin günlük ana haber ve saatlik bülten haberlerinde yönetmenlik görevi üstlendim. Yayın öncesindeki temel sorumluluğum; akışa dair bilgileri bülten sorumlusu editörden almaktı. Yayın esnasında ise bülten sorumlusu, editör, sunucu, haber prodüktörü ve bağlantı yapılacak muhabirden oluşan haber ekibi ve playout, kj, led ve ses operatörleri, resim seçici ve teknik yönetmenden oluşan yayın ekibinin koordinasyonun sağlanması, abone olunan ajanslardan gelen dış kaynak görüntülerini takip etmek temel görevimdi. Ülkemizde yaşanan yoğun, sıcak ve anlık değişen gündeme/yayın akışına uyum sağlayabilmek adına kısa sürede karar verip doğru ve hızlı iletişim kurabilmek görevimin gereklilikleri arasındaydı.

 

Hiç yaşanmamasını dilediğim, ülkemiz ve dünya adına üzücü olduğu kadar, bir televizyon habercisi için de oldukça zorlayıcı olağan dışı olaylar ve bunlar dışındaki önemli sıcak gündemler esnasında nöbetime denk gelen bazı haber yayınlarının listesini burada bulabilirsiniz.

Darbe Girişimi
15 Temmuz 2016

15 Temmuz akşamı köprüdeki hareketliliklerin yaşandığı ilk anlarda başlayan mesaim, 16 Temmuz öğlen saatlerinde son buldu ve çok sayıda bağlantı ile yaşananları hızla aktarmak için gayret gösterdik.

Reina Saldırısı
1 Ocak 2017

Yılbaşı gecesi yaşanan şok edici olay esnasında nöbetçiydim ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren yayında görev aldım.

Beşiktaş Patlamaları
10 Aralık 2016

Beşiktaş'ta yaşanan terör saldırılarının ardından uzun süren bir özel yayın gerçekleştirdik.

Gezi Parkı Olayları
10 Aralık 2016

Gezi Parkı Protestoları süresince, haber bülteni yönetmeni ve zaman zaman da muhabir olarak görev aldım.  

Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Seçimi
24 Haziran 2018

Seçim günü akşam haberlerinden başlayıp sabah saatlerine kadar geçen sürede yayınlarda görevli yönetmenlerden biri oldum.

26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi
1 Kasım 2015

Hazırlanan seçim özel programı kapsamında ana haber bülteninden başlayarak gece yarısına kadar süren bir seçim takip programında yönetmenlik yaptım.

bottom of page