top of page

26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi
1 Kasım 2015
Hazırlanan seçim özel programı kapsamında ana haber bülteninden başlayarak gece yarısına kadar süren bir seçim takip programında yönetmenlik yaptım.

TV Haberleri

Televizyonculuk kariyerim boyunca düzenli olarak rutin günlük ana haber ve saatlik bülten haberlerinde yönetmenlik görevi üstlendim. Yayın öncesindeki temel sorumluluğum; akışa dair bilgileri bülten sorumlusu editörden almaktı. Yayın esnasında ise bülten sorumlusu, editör, sunucu, haber prodüktörü ve bağlantı yapılacak muhabirden oluşan haber ekibi ve playout, kj, led ve ses operatörleri, resim seçici ve teknik yönetmenden oluşan yayın ekibinin koordinasyonun sağlanması, abone olunan ajanslardan gelen dış kaynak görüntülerini takip etmek temel görevimdi. Ülkemizde yaşanan yoğun, sıcak ve anlık değişen gündeme/yayın akışına uyum sağlayabilmek adına kısa sürede karar verip doğru ve hızlı iletişim kurabilmek görevimin gereklilikleri arasındaydı.

 

Burada rutin haber bültenlerinin yanı sıra, hiç yaşanmamasını dilediğim, ülkemiz ve dünya adına üzücü olduğu kadar bir televizyon habercisi için de oldukça zorlayıcı olağan dışı olaylar ve önemli sıcak gündemler esnasında nöbetime denk gelen bazı haber yayınlarının listesini burada bulabilirsiniz.

Darbe Girişimi 15 Temmuz 2016

15 Temmuz akşamı köprüdeki hareketliliklerin yaşandığı ilk anlarda başlayan mesaim, 16 Temmuz öğlen saatlerinde son buldu ve çok sayıda bağlantı ile yaşananları hızla aktarmak için gayret gösterdik.

Beşiktaş Patlamaları 10 Aralık 2016

Beşiktaş'ta yaşanan terör saldırılarının ardından uzun süren bir özel yayın gerçekleştirdik.

Reina Saldırısı 1 Ocak 2017

Yılbaşı gecesi yaşanan şok edici olay esnasında nöbetçiydim ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren yayında görev aldım.

Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Seçimi
24 Haziran 2018
Seçim günü akşam haberlerinden başlayıp sabah saatlerine kadar geçen sürede yayınlarda görevli yönetmenlerden biri oldum.

Haber Bültenleri 

Habertürk TV'deki görevim süresince Gün Başlıyor, Gün Ortası, Ana Haber ve rutin saat başı haber bültenlerinde yönetmen olarak görev aldım.

Haber Bültenleri 

TV Em'deki görevim süresince öğle haberleri ve ana haber bültenlerinde yönetmenlik yaptım.

bottom of page