top of page

TV Programları

Televizyondaki çalışma hayatım boyunca ağırlıklı olarak program departmanlarında görev aldım ve tartışma, eğitim, sağlık, müzik ve eğlence, yarışma, kültür ve sanat, magazin, izdivaç programları gibi farklı türlerde programların yönetmenliğini üstlendim.

 

Prodüksiyon öncesi aşamada temel sorumluluklarım arasında; program formatlarının hazırlanması, ilk yayın öncesinde ışık düzeni, dekor ve kamera yerleşimine dair kararların alınması, tüm yayınlar öncesinde video kurgularının ve grafik hazırlık süreçlerinin takibi ve yayın akışının oluşturulması bulunmaktaydı.

Prodüksiyon aşamasında stüdyoda genellikle 3 kameraman ve 1 vinç kamera operatörü ile stüdyo şefi ve sunucu; rejide ise playout, kj, led ve ses operatörleri, resim seçici ve yapım/yönetim yardımcısı ile teknik yönetmenden oluşan, toplamda ortalama 13 kişilik bir yayın/çekim ekibinin koordinasyon içerisinde çalışmasını sağlamak, planlanan görsel içeriğin sunulmasını sağlamak ve kamera takibinin yapılarak planlanmış yayın akışını gerçekleştirmek temel sorumluluğumdu. Prodüksiyon sonrası aşamada video kurgusu sürecinin takibini gerçekleştirmekteydim.

Bu sayfada yönetmenliğini yaptığım bazı TV programlarının bir listesini ve programlar hakkındaki kısa bilgileri bulabilirsiniz.

Teke Tek - Yönetmen
Gazeteci Fatih Altaylı'nın hazırlayıp sunduğu, ağırlıklı olarak ülke ve dünyaya dair siyasi konuların tartışıldığı haftalık programda 2 yıl görev aldım. 

Teke Tek Bilim - Yönetmen
Gazeteci Fatih Altaylı'nın hazırlayıp sunduğu, gündemdeki bilimsel konuların anlatıldığı haftalık programda 2 yıl görev aldım. 

Öteki Gündem - Yönetmen
TV Programcısı Cansu Canan Özgen'in sunduğu; tarih, siyaset, politika, kadim ve gizemli bilgiler temalarına dayalı ve haftada 2 bölüm yayınlanan bilgi programında 2 yıl görev aldım. 

Habertürk Gündem - Yönetmen
Farklı dönemlerde Hülya Hökenek, Serap Belet ve Senem Toluay Ilgaz tarafından sunulan haftalık siyasi tartışma programında 2 yıl görev aldım.

Yolun Başındayken - Yönetmen
Yapımcı Doç. Dr. Görkem İldaş'ın hazırlayıp sunduğu; üniversite ve lise adaylarına yönelik sezonluk ve haftalık yayınlanan bilgi programında  2 sezon görev aldım.

 Özel Röportajlar - Yönetmen
Muhtelif zamanlarda çoğunlukla stüdyo dışı mekanlarda siyasi liderle yapılan özel röportaj programlarında görev aldım.

Bayram Özel Sohbet Programları - Yönetmen
Resmi ve dini bayramlarda yayılanmak üzere; farklı sanatçıların konuk olduğu  dış mekanda sohbet programlarının yapımında görev aldım. 

Bayram Özel Müzik Programları - Yönetmen
Resmi ve dini bayramlarda yayılanmak üzere; farklı sanatçıların konuk olduğu  müzik - eğlence programlarının yapımında görev aldım. 

Her Şeyi Konuşalım - Yönetmen
Müzik yapımcısı ve magazin programcısı Erol Köse ve magazin gazetecisi Sacit Aslan'ın sunduğu ve hafta içi her gün yayınlanan magazin programında 1.5 yıl görev aldım. 

Nefes Nefes Anadolu - Yönetmen
Türk Halk Müziği sanatçısı Nurgül Onat'ın sunduğu müzik ve eğlence programında 1 sezon boyunca yönetmenlik görevi üstlendim. 

Vatan Mutfağı - Yönetmen
Sunucu ve oyuncu merhum Vatan Şaşmaz'ın sunduğu yemek yapım ve sohbet programında 2 sezon boyunca yönetmenlik görevi üstlendim. 

Serbest Vuruş - Yönetmen
Spiker ve spor yorumcusu Sabri Ugan'ın sunduğu ve haftada iki gün yayınlanan futbol tartışma programında 3 yıl boyunca yönetmenlik yaptım. 

Kalplerimiz Seni Unutur mu Yeşilçam? - Yönetmen
Yeşilçam dönemi film yönetmeni Ümit Efekan'ın hazırlayıp sunduğu ve haftada 1 bölüm yayınlanan kültür ve sanat programında, 3 sezon boyunca yönetmenlik görevi üstlendim.

Takibe Takip - Yönetmen
Model ve sunucu Deniz Akkaya ile oyuncu Özgür Çakıt'ın sunduğu, haftada bir gün yayınlanan ve sosyal medya gündeminin yorumlandığı programda 1 sezon yönetmenlik yaptım.

Magazin Meydanı - Yönetmen
Magazin gazetecisi Ali Eyüboğlu'nun sunduğu ve haftalık yayınlanan programda 1 yıl boyunca yönetmenlik yaptım.

21. Yüzyıl Şifreleri - Yönetmen
Araştırmacı yazar Ali Bektan'ın hazırlayıp sunduğu ve haftada 2 gün yayınlanan tarih, strateji ve gizemli bilgiler programında 3 sene boyunca yönetmenlik yaptım.

Laf Lafı Aşıyor -  Yardımcı Yönetmen
Cem Özer'in sunduğu ve haftalık yayınlanan talk show programında 1 sezon yardımcı yönetmenlik yaptım.

Hülya Uğur ile Seni Seçtim - Yardımcı Yönetmen
Sunucu Hülya Uğur'un sunduğu ve hafta içi her gün yayınlanan izdivaç programında 1 sezon boyunca yardımcı yönetmenlik görevi üstlendim.

Best Model of Turkey 2012 - Yardımcı Yönetmen
Organizatör Erkan Özerman tarafından düzenlenen ve yarışmanın final programının canlı yayınında yardımcı yönetmen olarak görev aldım.

Purple On - Kameraman
Beren Tuğçe Çetinkaya ve Denizhan Kınacıgil'in Sunduğu Purple On isimli müzik programında 1 yıl süreyle stüdyo kameramanlığı yaptım.

Hayatının Torpili - Kameraman
Mert Palavaroğlu' nun sunduğu dış mekan eğlence programında 1 yıl süreyle kameramanlık yaptım.

bottom of page